HB-BETONITEOLLISUUS OY – Betonitehtaantie 1, 40320 Jyväskylä
Y-tunnus: 0908475-7
Myöhemmin ”Järjestäjä”
Osallistumisaika ilmoitetaan ko. arvonnan/kilpailun yhteydessä.
Arvontaan osallistutaan aina kommentoimalla arvonnan / kilpailun julkaisua.
Instagram-arvonnoissa voittaja voidaan arpoa joko julkaisusta tykänneiden, sitä kommentoineiden tai profiilia seuraavien kesken. Ohjeet osallistumiseen ilmoitetaan aina julkaisun yhteydessä
Osallistumisajan päättyminen ilmoitetaan aina arvonnan yhteydessä. Arvonta suoritetaan tämän jälkeen 5 päivän kuluessa ja voittajalle ilmoitetaan henkilökohtaisesti yksityisviestillä.
Kaikki osallistujiin ja voittajaan liittyvä viestintä tuhotaan 1 kk aikana, kun voittaja on tavoitettu ja palkinto on toimitettu hänelle. Arvonta suoritetaan satunnaisotannalla järjestäjän toimistolla, ellei arvontajulkaisussa toisin mainita.
Palkinto ilmoitetaan aina julkaisun yhteydessä.
Palkinto on noudettava henkilökohtaisesti eikä sitä voi vaihtaa rahaksi. Mikäli voittajaa ei tavoiteta 7 päivässä, arvotaan uusi voittaja. Facebook/Instagram ei ole mukana arvonnan/kilpailun järjestäjänä, vaan tarjoaa ainoastaan alustan arvonnan/kilpailun, järjestämiselle.
Järjestäjä rajoittaa vastuunsa arvonnan/kilpailun kohteena olevaan palkintoon. Palkintojen lakisääteisestä arpajaisverosta vastaa järjestäjä.
Järjestäjä pidättää oikeuden tehdä muutoksia ilman erillistä ilmoitusta arvontaan/kilpailuun, sen sääntöihin, palkintoihin, ajankohtaan tai muihin toteuttamiseen vaikuttaviin seikkoihin. Muutoksista ilmoitetaan julkaisun yhteydessä.
Arvontaan/kilpailuun osallistumalla osallistujat myöntävät palkinnon voittaessaan järjestäjälle oikeuden julkaista hänen nimensä ja kuvansa ilman erillistä suostumusta tai korvausta. Voittajan nimi ja kuvamateriaalia voidaan jakaa julkisesti järjestäjän sosiaalisen median kanavissa.
Järjestäjän tietosuojaselosteisiin ja rekistereihin voit tutustua tällä sivulla https://hb.fi/tietosuojaseloste-ja-evasteet/